niedziela, 18 marca 2012

Metoda OMO

Jako, że jestem początkującą włosomaniaczką, postanowiłam podzielić się z Wami swoimi sposobami na piękne, zdrowe włosy. Do niedawna wychodziłam z założenia, że włosy zadowolą się najlepiej reklamowanym szamponem z wysokiej półki. Nic bardziej mylnego. Otóż okazuje się, że traktując włosy "modnymi" szamponami możemy im bardziej zaszkodzić nic pomóc. Większość reklamowanych szamponów w swoim składzie ma szkodliwe substancje. Fakt faktem producenci wypisują litanie dobrodziejstw owego szamponu, ale nie należy się tym kierować kupując dany produkt. Ale o tym w innym poście.

Dzisiaj postanowiłam napisać Wam o niedawno odkrytej metodzie OMO. Co to jest OMO? Jest to sposób mycia włosów, który wygląda w następujący sposób:

  1. Pierwsze O to nic innego, jak odżywka. Możecie zabrać odżywkę, której nie lubicie lub po prostu jej nie używacie. Włosy należy zmoczyć letnią wodą i po prostu umyć wyżej wymienioną odżywką. W ten sposób ochronicie włosy przed szamponem, który, notabene, wysusza włosy. Następnie spłukujecie ją letnią wodą. Ja zazwyczaj zostawiam na włosach małą warstwę odżywki.
  2. M to po prostu mycie. Bierzecie szampon, najlepiej ten dla dzieci, bo ma najmniej szkodliwych składników, i rozcieńczacie go na pół z wodą - jest to bardzo ważne, bo rozcieńczony szampon lepiej się pieni i mniej niszczy włosy - wmasowujecie go w skórę głowy i czekacie aż powstanie piana. Nie należy szorować włosów! Włosy myjemy delikatnie powstałą pianą. Najlepiej po prostu przejechać namydlonymi palcami po kosmykach. To wystarcza żeby dobrze umyć włosy. Szampon spłukujemy letnią wodą.
  3. Trzecie O to odżywka, którą zostawimy na włosach na daną ilość czasu. Ja najczęściej na włosy wysmarowane odżywką nakładam worek oraz ręcznik z mikrofibry i idę się wykąpać. Para i ciepło sprawi, że włosy "otworzą się" i lepiej przyjmą dobroczynny wpływ odżywki. Po dwudziestu minutach letnią wodą spłukuję odżywkę i owijam głowę koszulką wykonaną z bawełny, bo nie niszczy włosów, tak jak zwykłe ręczniki. 
Mokrych włosów nie należy czesać! Są wtedy osłabione i bardziej podatne na mechaniczne zniszczenia. Nie polecam też suszenia. Lepiej żeby włosy wyschły naturalnie. Na wilgotne końcówki włosów polecam nałożyć produkt z silikonem np. jedwab. Dzięki temu końcówki są pod ochroną i mniej się niszczą. 

Na dzisiaj to tyle. Mam nadzieję, że ten wpis okazał się przydatny. Pozdrawiam!

1 komentarz:

  1. świetny wpis, czekam na dalsze porady włosowe ;) Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą poświęconą chwile na napisanie komentarza. Każdy jest dla mnie ważny i motywujący.